Drony môžu pomôcť v boji s klimatickou krízou

Žijeme v období automatizácie a zrýchľovania procesov. Zároveň sme ako spoločnosť na pokraji výrazného globálneho otepľovania a klimatickej krízy. Prečo teda neskúsiť automatizovať niečo, čo pomôže planéte znova sa postaviť na nohy Napríklad také zalesňovanie?

TITANS freelancers na Instagrame. Sleduj nás.

TITANS freelancers na Facebooku. Daj nám follow.

Túto otázku si položili aj zakladatelia kanadskej spoločnosti Flash Forest a priniesli koncept, ktorý sľubuje v najbližšom období vysadiť pomocou dronov až miliardu nových stromov. Princíp spočíva v spojení najnovšej technológie, softvéru a poznatkov z biológie.

Členovia tímu Flash Forest najprv vytvorili špeciálne „sadivo“, ktoré obsahuje najmenej 3 predklíčené semená, hnojivo + ich „tajnú ingredienciu“. Do týchto sadív sú implementované semená aspoň ôsmich rôznych druhov drevín, keďže cieľom nie je vytvoriť monokultúru. Práve naopak. Novovzniknuté lesy by mali byť čo najviac diverzifikované.

Následne prichádzajú na rad samotné drony, ktoré budú tieto sadivá „nastreľovať“ priamo do zeme. Keďže drony sú objekty rýchle, každý by mal pracovať rýchlosťou 1 sadenica za sekundu. Okrem týchto stromy sadiacich dronov sú súčasťou projektu aj tzv. drony zavlažovače, a takisto drony, ktoré budú monitorovať a vyhodnocovať zdravie zasadených stromčekov.

Aktuálna ponuka IT projektov. Freelancuj s TITANS.

Aby zakladatelia Flash Forest získali dostatok finančných prostriedkov na realizáciu projektu, založili kampaň na Kickstarteri. Vďaka štedrým eko darcom sa im podarilo vyzbierať už $53,133, čo niekoľkonásobne prevýšilo ich pôvodné očakávania.

Ako sami tvrdia, ich riešenie môže naozaj priniesť úspech, keďže drony dokážu sadiť stromy 10-krát rýchlejšie ako človek. Sadivá sú zároveň navrhnuté tak,aby priniesli čo najväčšiu úspešnosť (aspoň 1 z troch semien v sadive by malo určite vyklíčiť).  Zaujímavé je aj zbieranie a analýza dát – jednak čo sa týka vhodnej pôdy na výsadbu, ako aj monitorovanie samotnej „success rate“ použitých priesad.

Tvorcovia túto technológiou testovali počas minulého roka v južnom Ontáriu a s reálnou výsadbou sľubujú začať v Apríli 2020. Dúfame, že projekt bude úspešný
a prinesie čo najviac novej zelene.

Zdroj: digitaltrends.com