Bilancujeme rok 2018 | TITANS freelancers

Bilancujeme rok 2018

Medziročné porovnanie z dielne TITANS.

22982
IT freelancerov
v našej databáze
2438
Zrealizovaných
pohovorov
5142
Priemerná
mesačná odmena (EUR)
138150
Dodaných
MANDAY-ov

Rovnako ako pred rokom, aj teraz sme pre vás pripravili stručný a výstižný súhrn celkových štatistík za uplynulý rok 2018 s medziročným porovnaním. A že to teda bol jeden parádny rok!

POROVNANIE ROKU 2017 S ROKOM 2018

Aj keď bol rok 2017 skutočne úspešný, na vavrínoch sme nezaspali. Každý deň sme tvrdo bojovali a hrdo reprezentovali to, čo meno TITANS vo svete IT outsourcingu znamená. Aj vďaka tomu sa nám podarilo dosiahnuť ešte lepšie výsledky a zaznamenať tak doposiaľ náš najúspešnejší rok!

Hneď na začiatku roka sa nám podarilo spolu za január a február alokovať dokopy 46 pozícií. Tento raketový štart naznačoval, že aj v ďalšom období sa máme na čo tešiť. A naozaj to tak bolo – za dvanásť mesiacov sa nám podarilo úspešne obsadiť 262 pozícií, čím sme pokorili rok 2017 o takmer 5 %.

V grafe nižšie vám ponúkame prehľad toho, ako sa za posledné dva roky vyvíjali počty obsadených pozícií:

Počet obsadzovaných pozícii za jednotlivé mesiace roku 2017 a 2018

  • 2018
  • 2017

Dĺžka projektov

Každý špecialista si vyberá projekt podľa vlastných preferencií. Dlhodobo však sledujeme rastúci trend priemernej dĺžky trvania obsadzovaných projektov. Za rok 2018 sme sa dokonca po prvýkrát dostali v tejto metrike nad hodnotu 8 mesiacov – Titani strávili na svojich projektoch priemerne až 8 a pol mesiaca. Tento rastúci trend naznačuje, že spoločnosti vnímajú Titanov ako dlhodobú a stabilnú posilu pri svojich projektoch a po skončení toho-ktorého projektu pokračuje freelancer/Titan na ďalšom projekte u toho istého zákazníka.

Kategória projektov

Java, Java a ešte raz Java. Aj v roku 2018 patrí prvenstvo a špeciálne miesto v našej ponuke práve pozícii JAVA programátor, kde sme dokopy alokovali 45 Javistov. Na druhom mieste sa v tesnom závese držia všetci .NET programátori. Tých sme do projektov vyslali spolu 41-krát. Táto dvojička sa už klasicky delí o prvé dve miesta.

Ďalšie priečky v našom rebríčku boli už ako každý rok pozície JAVASCRIPT programátor (23), WEB programátor (22) či BIZNIS/ICT analytik (20) alebo TESTER (19).

Po prvýkrát sa však medzi najviac obsadzované pozície dostal PYTHON programátor, čo len dokazuje rastúci trend a potenciál tohto programovacieho jazyka. V roku 2018 sme na projekty alokovali dokopy 24 Titanov – „Pythoňákov“.

Uplynulý rok bol však aj pre nás rokom nových výziev. Hľadali sme totiž ľudí aj na menej rozšírené IT pozície, ako napríklad blockchain špecialistov. Tí sú v dnešnej dobe žiadaní najmä kvôli stále obľúbenejším projektom spojeným s kryptomenami.

Percentuálne rozdelenie pozícií za rok 2018

  • JAVA programátor
  • .NET programátor
  • JAVASCRIPT programátor
  • WEB programátor
  • BIZNIS/ICT analytik
  • TESTER
  • PYTHON programátor
  • ostatné

Každým rokom evidujeme zvýšený záujem o freelancing, a to nielen od samotných špecialistov hľadajúcich nové výzvy mimo klasických a zaužívaných ciest, ale aj od spoločností, ktoré práve týchto ľudí potrebujú.

Pôsobiť na projekte ako freelancer v IT svete už dávno nie je takým nedosiahnuteľným alebo nereálnym cieľom, ako to bolo možno v minulosti. Je to stále viac a viac vyhľadávanou voľbou práve v našom dynamicky sa rozvíjajúcom IT segmente, kde sa požiadavky na špecialistov menia každým týždňom.

Ubíja vás stereotyp vo vašom aktuálnom zamestnaní? Čo tak robiť „na vlastnú päsť“ a vyberať si projekty, ktoré vás posunú ďalej a budú vás baviť? Presne to zažijete, keď sa do boja vyzbrojíte ako Titan, rešpektovaný a silný bojovník vo svete skvelých IT projektov.

Späť na všetky príspevky