Nástroje na zlepšenie produktivity programátora | TITANS freelancers

Tieto nástroje ti pomôžu s produktivitou

Chceš písať kvalitnejší kód a lepšie využívať svoj čas?

21740
IT freelancerov
v našej databáze
2360
Zrealizovaných
pohovorov
5131
Priemerná
mesačná odmena (EUR)
138150
Dodaných
MANDAY-ov

Produktivita už dávno nie je iba o tom, koľko riadkov kódu dokážeš napísať v priebehu jednej hodiny. Dobrý programátor sa zameriava na kvalitu kódu, ktorá s rýchlosťou písania nemusí mať veľa spoločného. V tomto článku ti ukážeme niekoľko moderných nástrojov zameraných na vytvorenie produktívnejšieho prostredia.

programátorské nástroje na produktivitu

7pace

Jedna možnosť, ako docieliť dobrý time management, je púšťať si popri práci stopky a namerané údaje manuálne zadávať do tabuliek. Ak si takto niekedy sledoval svoju produktivitu, sám vieš, že po určitom čase to začne byť celkom otravné.

7pace prichádza s riešením vo forme pokročilého time trackeru. Ide o plne integrovaný nástroj kompatibilný s Azure DevOps a GitHubom. Na pozadí sleduje tvoju aktivitu počas práce a vyhodnocuje podrobné štatistiky. Ty ako programátor sa dozvieš detaily o využití svojho času. Vedenie projektu získa prehľad o produktivite zložiek tímu, vďaka čomu bude organizácia lepšie zamerateľná na efektivitu a podložená dátami z praxe.

Spectral

Zabezpečenie kódu v rámci tímu pracujúceho na projekte môže byť pomerne komplikované. Preto sa na zozname priorít posúva nižšie, z čoho vyplývajú viaceré bezpečnostné riziká. Únik kódu by totiž pre projekt mohol znamenať neúspech.

Spectral automaticky kontroluje bezpečnosť kódu, takže ty sa môžeš sústrediť na jeho efektivitu. Podporuje skenovanie takmer všetkých jazykov, s ktorými sa v praxi stretneš a funguje na mnohých bežne používaných platformách, ako napríklad AWS CodeBuild, Azure DevOps, či JFrog.

Habitica

Prekonávanie zlých a budovanie dobrých zvykov je náročné. Vyžaduje si motiváciu, ktorú si musíš dlhodobo udržať. Ak to dokážeš, odmenou bude produktivita, akú si doteraz nezažil. Na ceste za efektívnou prácou bez zlozvykov ti vie pomôcť Habitica – najmä ak máš rád hry.

Habitica je aplikácia, ktorá robí z tvorby nových zvykov hru. Vďaka pravidelnému plneniu úloh bude tvoja postavička bojovať s nepriateľmi a zvyšovať svoju úroveň. Ide teda o jednoduchý, no veľmi účinný spôsob, ako si nájsť a udržať motiváciu pri budovaní nových zvykov.

Tabnine

Tabnine je dokonalým príkladom toho, ako umelá inteligencia dokáže podporiť tvoju produktivitu. Ide o nástroj zameraný na rýchlejšie a efektívnejšie písanie kódu. Nie je to však obyčajné doplnenie názvu premennej či bodkočiarky na konci riadku.

Tabnine na základe poskytnutých repozitárov identifikuje charakteristické vlastnosti tvojho kódu, ktoré začne využívať pri návrhoch celých riadkov či dokonca blokov. Okrem toho sa vie učiť aj z tímových projektov.

Zlepši svoju produktivitu

Neváhaj a vyskúšaj niektorý z nástrojov určených špeciálne pre programátorov na písanie efektívneho a kvalitného kódu s minimom námahy. Otestuj tieto nástroje priamo v praxi. Pozri si našu ponuku IT projektov

Späť na všetky príspevky