Zapoj sa do Developer Survey! | TITANS freelancers

Zapoj sa do DEVELOPER SURVEY!

Portál Stack Overflow by rád zistil, aké je byť developerom v roku 2020.

22982
IT freelancerov
v našej databáze
2438
Zrealizovaných
pohovorov
5142
Priemerná
mesačná odmena (EUR)
138150
Dodaných
MANDAY-ov

Portál, kam zablúdiš, keď si nevieš rady. Online komunita, v ktorej developeri zdieľajú know-how, debatia o bugoch a snažia sa vyriešiť rôzne kóderske zádrhele. Určite si sa tam tiež párkrát ocitol a hľadal odpovede na najrôznejšie #IT otázky.

TITANS freelancers na Instagrame. Sleduj nás.

TITANS freelancers na Facebooku. Daj nám follow.

Stack Overflow uľahčuje život developerom z celého sveta už cca 12 rokov. Každý mesiac sem zavíta viac ako 50 miliónov unikátnych návštevníkov aby vyriešili nevyriešiteľné, naučili sa niečo nové alebo si našli novú prácu.

Okrem spomenutého sa však Stack Overflow venuje ešte jednej milej aktivite. Každý rok na jar spúšťa obrovský DEVELOPER SURVEY – prieskum, ktorý odhaľuje viac o živote, práci a charakteristických črtách ľudí venujúcich sa kódovaniu.

V poslednom prieskume zdieľalo svoje názory a dojmy viac 90 000 programátorov, ktorí počas 20 minút zodpovedali otázky typu –  aké technológie sú podľa nich v kurze, ktorý jazyk pokladajú za najobľúbenejší, na akej hudbe si fičia počas svojho #codingtime a veľa ďalších.

Aktuálna ponuka IT projektov. Freelancuj s TITANS.

Výsledkom bol rozsiahly report, ktorý Stack Overflow ako obyčajne zverejnilo na svojom webe. Dozvedeli sme vďaka nemu napríklad to, že:

– Python bol najpoužívanejším jazykom roku 2019, čo sa komunity Stack Overflow týka. Nebol ale jazykom najobľúbenejším. Prvé miesto v obľúbenosti získal #Rust.

– viac ako polovica respondentov napísala svoj prvý #lineofcode ako 16-roční

– Stack Overflow šetrí vývojárom v priemere 30 až 90 minút času týždenne

Tieto dáta sú iba čerešničkou na torte a preto ak túžiš vedieť viac o živote ITčkára, prípadne si chceš porovnať svoje odpovede s 90-tisícovou vzorkou, určite si prečítaj minuloročný report. 

Alebo rovno vyplň ten aktuálny – Developer Survey 2020 – ktorý uzrel svetlo sveta pred niekoľkými týždňami a k dispozícii ti bude presne do 25.02.2020.

Cieľom Stack Overflow je zapojiť do prieskumu všetkých, ktorí majú čo dočinenia s IT. A preto ak si data-positive a máš chuť podeliť sa o svoju maličkosť, choď do toho.

Prispeješ tak k šíreniu osvety o tom, čo znamená byť developerom v roku 2020.

Späť na všetky príspevky