8 prípadov, kedy sa oplatí outsourcing IT talentov

8 prípadov, kedy sa oplatí outsourcing IT talentov

05.04.2024
6 min.

Podnikanie prináša mnohé náročné rozhodnutia, na ktoré nemáte veľa času. Jedným z nich je dilema, či je pre vašu značku výhodnejšie prijať nového človeka na zamestnanecký pomer alebo si prenajať IT posilu. Ako skúsený sprostredkovateľ externých spoluprác sme pre vás pripravili konkrétne scenáre, vďaka ktorým zistíte, či je outsourcing novou podnikateľskou príležitosťou, ktorú budete chcieť využiť.

Nie každá malá alebo stredne veľká firma má to šťastie, že má zdroje na vlastný IT tím. Dokonca aj tie, ktoré ho zamestnávajú, môžu zistiť, že v dnešnej digitálnej dobe má problém držať krok so všetkým, čo sa od neho vyžaduje. Či už sú to rozpočtové problémy, špecializované alebo neobvyklé požiadavky, niekedy je v najlepšom záujme firmy zvážiť aspoň čiastočný outsourcing IT posily

Našťastie, existujú indície, prostredníctvom ktorých dokážete včas rozpoznať, že potrebujete niektoré z vašich IT projektov zveriť externej osobe. Nie je však outsourcing ako outsourcing, preto je dôležité rozumieť aj výhodám, ktoré predstavuje spolupráca so skúseným a spoľahlivým partnerom, ktorý vám ho sprostredkuje. 

1. Nemôžete nájsť talenty so špecializáciami

Potreba IT odborníkov či odborníčiek sa znásobuje najmä v časoch, keď sa spoločnosť rozširuje alebo hľadá nové prístupy k riešeniu problémov. Na to, aby sa im na projektoch darilo, však potrebujú vhodné prostredie. Ak máte problém prilákať špičkových ľudí alebo sa miera udržania vášho interného IT tímu znižuje, je vhodné kontaktovať dodávateľa externej spolupráce. Vďaka TITANS máte k dispozícii viac ako 30-tisíc Titanov a Titaniek, ktorí boli vybraní prostredníctvom expertných recruitingových tímov s presahom na globálny trh. 

Za zmienku stojí aj fakt, že vaša firma predstavuje v očiach externej osoby jedného klienta, ktorého v prípade neúspechu môže i sklamať, a napriek tomu si chytro dokáže nájsť ďalšieho. Zato my danému človeku poskytujeme ako sprostredkovateľ širokého spektra projektov z domáceho i zahraničného trhu profesionálnu spoluprácu, o ktorú bude mať veľmi pravdepodobne opätovný záujem a tak o ňu nechce prísť. Záleží mu preto na tom, aby ste s ním boli spokojní vy ako klient i my ako sprostredkovateľ. Aj kvôli týmto nezanedbateľným motivačným faktorom sa oplatí ísť do outsourcingu po boku rešpektovanej značky, akou je TITANS

Ak máte problém prilákať špičkových ľudí s potrebnými špecializáciami, je vhodné staviť na outsourcing IT talentov.

2. Potrebujete odľahčiť rozpočet

Outsourcingom získate nielen prístup k rozličným zručnostiam a perspektívam, ale aj príležitosť znížiť finančné náklady. Ak by ste sa rozhodli vytvoriť novú zamestnaneckú pozíciu, museli by ste ich investovať do náboru, školenia, sociálneho a zdravotného poistenia či čerpanej dovolenky pre prijímaného človeka. Na rozdiel od daného scenára si klienti TITANS sami stanovia dobu, na ktorú im IT posilu poskytneme, a zaplatia len za skutočne dodané služby na základe hodinovej sadzby. Spoluprácou s outsourcingovým partnerom navyše znížite mzdové nákladyprenájom IT špecialistov či špecialistiek je totiž účtovaný formou služby, čiže investičných nákladov. Ušetrený kapitál následne môžete investovať do iných aspektov podnikania, čo ocenia najmä malé firmy s obmedzenými zdrojmi.

3. Váš tím je preťažený

Ďalším signálom, pri ktorom by ste mali spozornieť, je neustále preťaženie vášho interného IT personálu. V daných podmienkach hrozí, že vyhorí, takže sa oplatí konať rýchlo. S TITANS nemusíte strácať čas dlhým výberovým procesom – vhodný predvýber IT expertov a expertiek urobíme za vás s ohľadom na vaše potreby. Aj vďaka tomu dokážeme nástup vybranej osoby zabezpečiť už do 8 dní od vašej požiadavky. Vášmu tímu sa uvoľnia ruky a môže sa opäť sústrediť na kľúčové činnosti, čím sa vo firme výrazne zvýši efektivita a produktivita. Vďaka outsourcingu navyše minimalizujete prestoje medzi realizáciou jednotlivých projektov a po ich skončení, a podľa aktuálnych potrieb flexibilne riadite veľkosť vášho tímu. 

4. Spoločnosť neinovuje

Ak ste neustále o krok pozadu a váš tím sa nikdy nedokáže dostať z kolobehu riešenia porúch, je čas zvážiť outsourcing IT talentov. Kým oni prevezmú zodpovednosť za rutinné povinnosti, vy môžete začať myslieť vo väčšom a inovovať. Konkurencieschopnosť a inovatívnosť vašej spoločnosti môžete zvýšiť aj tak, že využijete práve odborné znalosti a pokročilé technológie od externých zdrojov. Nový vietor v podobe ostrieľanej posily zvykne veľmi často vzpružiť interný tím a motivovať ho k ďalším ambicióznym výkonom. 

Inovatívnosť vašej spoločnosti môžete zvýšiť aj tak, že sa rozhodnete pre outsourcing skúsených externých zdrojov.

5. Ste ľahkou obeťou pre hackerské skupiny

Každá spoločnosť by mala zvážiť outsourcing IT posily v prípade, že nemá rozpočet a zdroje na primeranú ochranu údajov a kybernetickú bezpečnosť. Obe tieto opatrenia sa stávajú kľúčovými pre všetky moderné firmy a ich podcenenie by mohlo viesť k významným právnym, finančným, reputačným a regulačným rizikám. Outsourcing vám dokáže pomôcť aj vtedy, ak musíte získať bezpečnostnú certifikáciu a váš interný IT tím nemôže splniť potrebné požiadavky. 

6. IT aktivity nie sú v súlade s obchodnými stratégiami

Ak technické iniciatívy nie sú zosynchronizované s nadradenými obchodnými cieľmi spoločnosti, oplatí sa vám vyhľadať podporu. Outsourcingový partner zabezpečí, že IT sa stane nástrojom, ktorý poháňa podnikanie vpred, namiesto toho, aby bolo samostatnou funkciou. Ak navyše interná správa technológií vedie k oneskorenému uvádzaniu produktov na trh alebo pomalej reakcii na zmeny, môže to výrazne obmedziť konkurencieschopnosť vašej spoločnosti. 

7. Robí vám starosti technologický dlh

Jednou z kľúčových tém dnešného podnikania je technologický dlh, ktorý v mnohých organizáciách časom narástol. Ide o pozastavenie inovácií vyžadovaných vedením, čo následne spomaľuje výkonnosť firiem. Správa spoločnosti OutSystems varuje, že z rozpočtov veľkých spoločností putuje približne 40 percent financií na výdavky súvisiace s technologickým dlhom. Značky, ktoré vytvoria stratégiu na jeho riešenie, tak získavajú výrazné konkurenčné výhody. Často sa pritom obracajú na outsourcingových partnerov, ktorí im na realizovanie inovácií dodávajú skúsených IT špecialistov a špecialistky. Tie najlepšie mysle totiž zvyknú pôsobiť na freelance báze a pri ich výbere sa neoplatí zľavovať z vysokých štandardov. 

Značky, ktoré vytvoria stratégiu na riešenie technologického dlhu, často využívajú outsourcing skúsených IT špecialistov a špecialistiek.

8. Nemôžete si dovoliť riskovať

Prenájom externých zdrojov nemusí priniesť rovnaké výsledky ako spolupráca s outsourcingovým partnerom. Rozdiel spočíva v tom, že TITANS ako líder na slovenskom trhu disponuje databázou výlučne preverených a vysoko kvalifikovaných IT talentov. Okrem toho, že poznáme trh a IT oblasti dobre rozumieme, je pre nás kľúčový individuálny prístup. Naši konzultanti sa preto zúčastňujú pracovných pohovorov, aby lepšie porozumeli potrebám klientov a dodali im IT posilu, ktorá maximálne zodpovedá ich požiadavkám. Každého freelancera a freelancerku navyše motivujeme k čo najlepšiemu výkonu na základe hodnotenia spokojnosti našich klientov. Spoluprácou so skúseným partnerom získavate aj záruku – TITANS vám v prípade nespokojnosti s kvalitou vybranej osoby do 10 pracovných dní nájde zodpovedajúcu náhradu. Nemusíte mať preto obavy, či kvalita vašich projektov nebude ohrozená alebo či stihnete stanovený deadline. 

32 145

Titanov, ktorí sa
k nám pridali

672

Klientov, ktorí sa
k nám pridali

444 346

Úspešne dodaných
man-days