IT špecialistov z TITANS nominovali na FéliX Business Award

IT špecialistov z TITANS nominovali na FéliX Business Award

20.11.2023
4 min.

Už tretí rok vyberali odborníci crème de la crème z domácej podnikateľskej sféry, ktoré slúži ako vzor pre budúce talenty. Aj tentoraz vyzdvihli výnimočné značky, ktoré prispievajú k modernejšiemu a bohatšiemu Slovensku, a boli zaradené do piatich súťažných kategórií. A naša titanská maličkosť, ktorá prepája IT špecialistov s top projektmi, mala tú česť byť medzi nimi! 

V elitnej spoločnosti

Podujatie, ktoré organizuje Slovenská sporiteľňa a SME Index, oceňuje inšpiratívne biznisové a samosprávne aktivity. Víťazov vyberá nezávislá porota, ktorú tvoria rešpektované osobnosti spoločenského a podnikateľského života.

A práve tá nominovala TITANS freelancers na prestížne ocenenie Excelentný biznis príbeh. Zaradili sme sa tak medzi ďalšie zvučné mená, ktoré majú silný príbeh podnikateľského úspechu a sú synonymom zdravého rastu, kreativity, bezúhonnosti, odvahy či správnej firemnej kultúry. Ide o dôkaz, že spolu so slovenskými značkami SK Dental, Resco, GEVORKYAN, Martinus a Canor podnikáme inovatívne, a progresívne, a myslíme aj na spoločenskú zodpovednosť. 

V jednej veci sme však boli jedineční. V rámci danej kategórie sme jedinou nominovanou spoločnosťou, ktorá dodáva služby a nevenuje sa predaju či výrobe produktu. 

Príbeh IT špecialistov píšeme odlišne

V čom spočíva úspech v prepájaní ajťákov s digitálnymi projektmi?

Podľa Mareka Greška, spoluzakladateľa a co-CEO TITANS freelancers, ide v prvom rade o jedinečný interný software, ktorý si od samého začiatku vyvíjame a inovujeme sami. Efektívne a rýchlo nám pomáha prostredníctvom sofistikovaných algoritmov nájsť, a osloviť správnych kandidátov. Výsledkom je tak lepšia zhoda než za predpokladu, že by spomedzi životopisov vyberal človek.

“Našou “komoditou”, s ktorou následne pracujeme, sú IT špecialisti,” pokračuje Marek Greško. “Tejto komodity je na trhu obrovský nedostatok a zakaždým je jedinečná. Nedokážeme ju škálovať, je nestála v čase a nevieme ovplyvniť, aký bude mať deň. Nevieme ju naskladniť a nedokážeme ju ani vyrobiť. Na žiadne prepojenie IT freelancera a projektu, ktorý hľadáme, neexistuje výrobný postup alebo precedens.  Každý jeden je novým príbehom.” 

Hovoríme po “tITansky”

Od konkurencie sa naši zakladajúci Titani líšia v tom, ako sa príbehy freelancerov podobajú na ich vlastné skúsenosti. Keďže obaja majú za sebou úspešnú kariéru v IT sektore, dokážu lepšie než laici pochopiť požiadavky firiem, ako aj rozsah znalostí špecialistov. Zároveň pochopili, v čom spočívajú nedostatky personálnych agentúr či firiem, od ktorých v minulosti aj oni dostávali ponuky práce. 

„Vnímali sme, že recruiteri sa v IT nevyznajú, nevedia vysvetliť, čo nám vlastne ponúkajú. Brali nás len ako položku v zozname. Skrátka, nemalo to úroveň,“ spomína spoluzakladateľ a co-CEO Róbert Dusík. 

Naši lídri sa preto rozhodli robiť to inak, lepšie, fundovanejšie a s osobným prístupom. Výsledkom toho máme v súčasnosti v databáze vyše 27-tisíc IT špecialistov, od konzultantov cez programátorov, testerov, analytikov až po manažérov. Dá sa povedať, že ako Titani sme za desať rokov existencie ovládli trh outsourcingu IT špecialistov na Slovensku. 

“My s Marekom považujeme za úspech zmes viacerých skutočností,” vysvetľuje Róbert Dusík. “Jednoznačne medzi ne patrí to, že sme rešpektovanou značkou na Slovensku, ktorá existuje 10 rokov bez káuz a problémov. Máme stabilných ľudí, ktorí nás neopúšťajú a sú ochotní naďalej písať náš príbeh s nami. Sme hrdí na to, že hoci máme centrálu v Bratislave a ďalšiu fyzickú pobočku v Prahe, dodávame IT špecialistov do celej Európy, v čom sme jednotkou na trhu.”

Bez verných spojencov niet úspešných IT špecialistov

Naše úsilie ocenila v rámci súťažnej kategórie aj verejnosť. V jej hlasovaní Vox populi rozhodla o víťazstve TITANS freelancers, na čo sú zakladatelia značky hrdí a ďakujú za každý hlas. Nezabúdajú však na to, že k úspechu sa nedostali sami. 

“Bez silnej podpory našich manželiek by sa nám nikdy nepodarilo vybudovať našu firmu do svojej dnešnej podoby, a pritom mať funkčné, a milujúce rodiny. To je fakt, ktorý si každý deň pripomínam a ktorý nikdy nebudeme brať ako samozrejmosť,” konštatuje Róbert Dusík. 

Aj vďaka ich blízkym sa lídrom desať rokov vyhýba syndróm vyhorenia, a to bez ohľadu na obrovské množstvo ich pracovnej záťaže. Dokonca i prvotné zoznámenie CEOs prebehlo vďaka ich manželkám, ktoré boli spolužiačkami na gymnáziu. 

“Sme im vďační za to, že nám vytvorili priestor náš príbeh napísať,” dodáva Marek Greško. “Zároveň sa chceme poďakovať všetkým našim kolegom, bez ktorých by nebol náš príbeh úspešným, a v neposlednom rade porote, a organizátorom za nomináciu, a výber do finálnej šestky.”

Ocenenie poroty však napokon získala iná úspešná firma – Resco -, ktorej naši CEOs úprimne gratulujú k zaslúženému víťazstvu.   

“Som hrdý na to, že naša malá krajina dokáže vygenerovať toľko inšpiratívnych nápadov a biznisov, aj napriek všetkým prekážkam,” dodáva Róbert Dusík. 

“Aj keď sme nevyhrali, ocitnúť sa v spoločnosti tých najlepších na Slovensku je pre nás veľká česť,” súhlasí Marek Greško.  

32 145

Titanov, ktorí sa
k nám pridali

672

Klientov, ktorí sa
k nám pridali

444 346

Úspešne dodaných
man-days