Programy na automatizáciu testov | TITANS freelancers

Programy na automatizované testovanie

Programy na automatizované testovanie, s ktorými rýchlo dodáš kvalitné riešenie.

21740
IT freelancerov
v našej databáze
2360
Zrealizovaných
pohovorov
5131
Priemerná
mesačná odmena (EUR)
138150
Dodaných
MANDAY-ov

Pohybuješ sa vo svete IT freelancingu? Ak áno, asi by si súhlasil s tým, že v zozname klientových požiadaviek sa na najvyšších priečkach často objavuje kvalita riešenia a rýchlosť jeho dodania. Automatizované testovanie, čiže testovanie softvéru pomocou iného softvéru zameraného na skúšanie funkcionality a hľadanie chýb, sa snaží čo najefektívnejšie dosiahnuť tieto dva ciele. Aj preto IT projekty často potrebujú developerov zameraných špecificky na tvorbu testov.

Automatizované testovanie

Nástroje na automatizáciu testov

Programy určené pre developerov automatizovaných testov dokážu ich vývoj a implementáciu do značnej miery zjednodušiť. Vďaka tomu ti zostane viac času na zdokonaľovanie testov či iné aktivity posúvajúce kvalitu výsledného riešenia na vyššiu úroveň. Tu je prehľad najpopulárnejších programov pre oblasť automatizácie testov.

Katalon

Katalon je všestranná platforma zameraná na automatizované testovanie API, webových rozhraní, ale aj mobilných či desktopových aplikácií. Vyniká širokým spektrom užitočných funkcií – od možnosti paralelného a sekvenčného výkonu testov cez vzdialené aj lokálne testovanie až po poskytovanie reportov o priebehu.

Vďaka funkcii dual scripting interface umožňuje Katalon využitie svojich funkcií aj programátorsky menej zdatným užívateľom. Samozrejme, ak máš s programovaním skúsenosti, môžeš automatizované testy vyvíjať v jazyku Groovy.

Selenium

Ak sa špecializuješ na testovanie webových aplikácií, Selenium by nemalo chýbať v tvojej výbave. Ide o framework zameraný na automatizáciu testov, ktorý dokáže pracovať s množstvom prehliadačov a funguje na Linuxe, Windows aj macOS.

Vďaka možnosti nahrávania a spätnej kontroly priebehu testov sa často využíva pri regresnom testovaní. So Seleniom ťa nelimitujú programovacie jazyky – podporuje napríklad Python, C#, Scala, Java, Groovy, Ruby, Perl, či PHP.

Kobiton

Cloudová platforma Kobiton sa zameriava na testovanie webových a mobilných aplikácií s využitím umelej inteligencie. Automatická detekcia spadnutia aplikácie zaručuje kvalitné testovanie z výkonnostného hľadiska, vizuálnych a UX vlastností, funkcionality aj kompatibility.

LambdaTest

LambdaTest je vhodnou voľbou pre vývojárov desktopových a mobilných aplikácií, ktorí hľadajú cloudový nástroj na tvorbu automatizovaných testov. Podporuje manuálny aj automatizovaný cross-browser testing naprieč viac ako 2000 prehliadačmi, operačnými systémami a zariadeniami.

Okrem širokého spektra možností z hľadiska automatizovaného testovania LambdaTest poskytuje integráciu s viacerými CI/CD nástrojmi. Ide napríklad o Jenkins, Circle CI, Travis CI a rôzne ďalšie.

ZEFEKTÍVNI PROCESY PRIAMO V PRAXI

Ak hľadáš kvalitné a rýchle riešenie na automatizované testovanie, vyskúšaj niektorý z týchto programov. Príležitosť určite nájdeš aj v našich IT projektoch.

Späť na všetky príspevky