Bilancujeme rok 2019 | TITANS freelancers

Bilancujeme rok 2019

Ročné zúčtovanie z dielne TITANS.

22982
IT freelancerov
v našej databáze
2438
Zrealizovaných
pohovorov
5142
Priemerná
mesačná odmena (EUR)
138150
Dodaných
MANDAY-ov

Pred niekoľkými týždňami sme si slávnostne pripili na koniec starého a začiatok nového roku. Skôr ako sa s plným nasadením vrhneme do 2020-tky, je čas zrekapitulovať a vyhodnotiť, aký bol a čo priniesol #yearof2019.

Zopár čísel z 2019-teho

Rok 2019 toho priniesol ozaj veľa. Vedcom prvú fotku čiernej diery, klimatickým aktivistom Gretu Thunberg a do kín poslednú časť Star Wars. Do TITANS priniesol 195 IT projektov, z čoho približne štvrtinu (45 projektov) tvorili off-site alokácie.

Najsilnejším kvartálom bol Q1, čo je dôkazom toho, že v TITANS nás dlhé zimné dni nevyvádzajú z miery. Práve naopak, počas prvých troch mesiacov sme mali pripravené projekty pre 57 Titanov.

Priebeh roku 2019 z hľadiska obsadzovaných pozícií

  • 2018
  • 2017

Obrovský kus práce pri hľadaní tých správnych ľudí robia každým rokom naši Sourcing špecialisti. Počas roka 2019 oslovili viac ako 8 190 kandidátov, pričom zhruba 2 880 z nich boli kandidáti noví a teda takí, s ktorými sa komunikovalo po prvýkrát.

Dĺžka projektov

Čo sa dĺžky projektov týka, v kurze boli opäť dlhodobejšie alokácie. Titani strávili na projektoch v priemere 8 mesiacov. Sme radi, že je tomu tak, pretože dlhodobé spolupráce odzrkadľujú spokojnosť na obidvoch stranách – u klienta aj u freelancera.

Zároveň sa potvrdzuje to, na čom nám v TITANS veľmi záleží – je dôležité nájsť ten správny „match“ – vhodného kandidáta na projekt a zároveň vhodný projekt pre Titana, ktorý čo najviac spĺňa jeho predstavy.

Kategória projektov

Java stále boduje a aj v 2019-tom bola na čele rebríčka najobsadzovanejších projektov. Do boja sme vyslali celkovo 28 Javistov. Striebornú medailu za rok 2019 si odnášajú .NET programátori (22 projektov), bronzová poputuje na hruď JavaScript developerom (19 projektov).

V roku 2019 sme takisto zaznamenali nárast dopytu po projektových manažéroch. Na túto pozíciu sme alokovali spolu 13 „projekťákov“.

Percentuálne rozdelenie pozícií za rok 2019

  • JAVA programátor
  • .NET programátor
  • JAVASCRIPT programátor
  • WEB programátor
  • BIZNIS/ICT analytik
  • TESTER
  • PYTHON programátor
  • ostatné

Rastieme ako tím

Po šiestich rokoch pôsobenia tvorí interný tím TITANS freelancers 15 hrdých členov. Tešíme sa, že sa naša titanská základňa takto rozširuje a pokračovať v podobnom duchu by sme chceli aj naďalej.

Okrem rastu, čo sa počtu týka, je však dôležitý aj rast osobnostný a rast tímového ducha. Preto sme sa v roku 2019 venovali aktivitám, ktoré ešte viac utužovali naše pevné, titanské vzťahy. Jednou z týchto aktivít bolo zdolanie tímového štafetového behu na ČSOB maratóne, ktorý sa konal v apríli 2019.

S našou TITANS komunitou sme sa stretli aj počas dvoch mega konferencií PYCON (marec 2019) a CODECON (apríl 2019). Nad CODECONom sme dokonca prevzali záštitu a veľmi sa tešíme na to, čo prinesieme v ďalšom ročníku.

Pozrieť sme boli aj študentov, konkrétne na Dňoch príležitostí FEI STU v Bratislave. Tento rok sa chystáme opäť, práve tam totiž vyrastá generácia budúcich Titanov. A my chceme a budeme pri tom.

Ďakujeme a tešíme sa na 2020

Radi by sme v závere týchto #memorialsof2019 poďakovali všetkým našim klientom a každému jednému Titanovi za ich dôveru, ktorú do nás v roku 2019 vložili. Sme hrdí na to, že sme boli súčasťou vašich – nielen pracovných – životov a že sme sa minulý rok opäť posunuli trocha bližšie k dosiahnutiu spoločných cieľov. Veríme, že magická 2020-tka nám prinesie ďalšie skvelé stretnutia a kopec naplnených očakávaní.

Späť na všetky príspevky