PyCon 2024 ukázal, prečo za nami idú IT talenty

PyCon 2024 ukázal, prečo za nami idú IT talenty

12.04.2024
4 min.

Slnečno, miestami Python. Tak znela predpoveď na dlho očakávaný víkend nadšených IT expertov a expertiek, ktorí dokážu rozprávať “hadím” programovacím jazykom. Ako platinový partner podujatia PyCon 2024 sme pre nich, prirodzene, pripravili úspešnú prednášku, zaujímavý workshop aj stánok prekypujúci úžasnými zážitkami. 

Na našej titanskej základni nevytvárame len databázu skúsených IT freelancerov a freelanceriek. Budujeme komunitu, kam patria IT mysle z rôznych kútov krajiny a zahraničia, s rozličnými kariérnymi ambíciami a pestrým vekovým zastúpením. Sme presvedčení, že práve náš individuálny a férový prístup je to, čo motivuje toľké talenty, aby sa pridali do titanských radov a prijali modré prilby. Skvelým príkladom bol tohtoročný PyCon, na ktorom to neustále bzučalo životom a dobrou náladou. 

Roky podporujeme IT konferencie ako je PyCon 

V TITANS sme aj napriek dlhodobému úspechu nezabudli na naše dávne korene. CEOs spoločnosti Marek Greško a Róbert Dusík pôsobili pred jej založením ako programátori a okrem klasického zamestnania si vyskúšali aj freelancerský život plný nezávislosti a častých zmien. Práve tieto skúsenosti z IT sektora ich inšpirovali k vízii zlepšenia podmienok pre ľudí, ktorí sa rozhodnú pre freelancing

Ako spoločnosť nás to aj po rokoch prirodzene ťahá za ajťáckymi podujatiami, ktoré prinášajú prednášky plné najnovšej expertízy a špičkové workshopy zamerané na praktické zručnosti. PyCon, udalosť roka všetkých Pythonistov a Pythonistiek, je jednou z našich srdcoviek, ktoré dlhodobo podporujeme. Cítime sa tam ako doma a vedeli sme, že po ročnej pauze bude podujatie ešte veľkolepejšie ako predtým. 

Aj tentokrát mali Marek s Robom tú česť ho oficiálne zahájiť svojimi príhovormi. Podarilo sa im poukázať na to, ako je práca IT programátorov a programátoriek často neviditeľná a považovaná za samozrejmosť, hoci je náročná a vyžaduje nepretržité vzdelávanie sa. “Pre mňa a pre nás v TITANS ste všetci hrdinovia za oponou, ktorí robia svet lepším a bezpečnejším,” zdôraznil Marek. “Sme veľmi hrdí, že tu s vami môžeme byť po štvrtýkrát,” súhlasil Robo.

Náš Key Account manažér Michal Brandis sa podelil s plnou aulou o praktické tipy zo súčasného IT trhu.

Okrem športu obľubujeme aj maratón otázok

Z nášho prieskumu na konferencii vyplynulo, že väčšina zúčastnených preferuje kariérne výhody, ktoré sa viažu k freelancingu. O aké prednosti daného sektora ide? A aký je dopyt po Python programátoroch a programátorkách? Náš Key Account manažér Michal Brandis priblížil nielen tieto témy, ale s plnou aulou sa podelil aj o praktické tipy zo súčasného IT trhu. Ako zvyčajne, aj v daný deň vyvolala jeho prednáška množstvo, alebo ako to opísal moderátor, priam “maratón” bystrých otázok. Následne sme sa publika pýtali my prostredníctvom obľúbeného Kahoot kvízu, ktorý vyselektoval víťaza titanského balíčka. 

Spájame vzdelávanie so zábavou

Viaceré zvedavé páry očí postrehli, že v titanskom stánku sa chystalo niečo záhadné, čo bolo nápadne veľkých rozmerov. Naša interaktívna stena predstavovala výzvu pre súťažiacich z rôznych vekových kategórií, ktorí sa rozhodli zmerať si sily v loptovej hre. Neprehliadnuteľná atrakcia okrem toho predstavovala aj súťaž o LEGO s motívom Star Wars Mandalorian, ktorým sme v piatok aj  sobotu obdarovali výhercu a výherkyňu s najlepším skóre.

Zatiaľ čo niektorých prilákala inovatívna zábava, iní sa prišli poradiť o svojich kariérnych možnostiach s našim skúseným recruitingovým tímom či porozprávať sa s rozhľadenými CEOs TITANS. Tešíme sa, že sme sa mohli osobne zoznámiť aj s ambicióznou mladou ženou, ktorá vyhrala lístok na PyCon v našej súťaži na LinkedIne. Obzvlášť krásny príklad toho, ako PyCon spája ľudské príbehy s kariérnymi príležitosťami, však predstavoval LinkedIn post Filipa Kunu. Vďaka nemu sme mohli spoznať veľmi šikovnú nádejnú Pythonistku, ktorej sme ako partneri podujatia mohli podarovať lístok zdarma. A keďže od nášho stánku nesmie nikto odísť s prázdnymi rukami, už tradične sme zabezpečili zásoby čokoládiek, komiksov a kroviek, ktoré sa rýchlo rozobrali. 

Naša interaktívna stena predstavovala výzvu pre súťažiacich, ktorí sa rozhodli zmerať si sily v loptovej hre.

Trojdňové podujatie sme uzavreli workshopom našej kolegyne, Senior IT Recruitment konzultantky, Sylvie Ličkovej. Nedeľné poobedie tak bolo zasvätené umeniu napísať pútavý životopis podľa konkrétnych príkladov z praxe. 

Sme veľmi vďační za fantastické tri dni, ktoré sme mohli stráviť s mnohými z vás. Cítili sme, že sme sa navzájom obohatili, inšpirovali a posunuli vpred, a nevieme sa dočkať ďalšieho ročníka legendárneho PyConu!

32 145

Titanov, ktorí sa
k nám pridali

672

Klientov, ktorí sa
k nám pridali

444 346

Úspešne dodaných
man-days