TITANS vzdeláva generáciu Z | TITANS freelancers

TITANS VZDELÁVA GENERÁCIU Z

Ako sme študentov o CV-čkách učili. A ako plánujeme pokračovať.

22982
IT freelancerov
v našej databáze
2438
Zrealizovaných
pohovorov
5142
Priemerná
mesačná odmena (EUR)
138150
Dodaných
MANDAY-ov

Životopis. Dokument často skloňovaný, ohýbaný, na rôzne príležitosti žiadaný.

V TITANS si bez životopisu ani deň predstaviť nevieme. Prečítali sme ich veľa a každý bol iný. Jedno však majú spoločné – dobre napísaný životopis vás dokáže predať.

Je to fakt. Obal predáva. Určite ste sa pristihli, ako v obchode siahate po tovare, ktorého balenie vás zaujalo najviac. Obal je silná zbraň a CVčko je obalom tiež. Sú v ňom zabalené všetky vaše skúsenosti, zručnosti, záľuby a v neposlednom rade váš charakter.

Ako svoje doterajšie skúsenosti zabaliť do prehľadného CV bolo hlavnou myšlienkou našich ONLINE workshopov s názvom ZABODUJEM SVOJÍM CV. Intenzívnu 90-minútovku sme zacielili na študentov SŠ, ktorým ich budúcnosť po škole nie je ukradnutá. Vďaka tomu sa jún v TITANS niesol v znamení vzdelávania a podpory.

Počas workshopov sme veľa radili, usmerňovali a poukazovali na chyby, ktoré sa pri písaní CVčiek objavujú. Výsledkom bolo obohatenie na oboch stranách. Študenti získali odvahu a návod, ako písomnou formou predať to, čo doteraz v živote dosiahli. My zasa skvelý pocit, že sme urobili dobrú vec. Veľmi nás potešilo, že je mladá generácia otvorená diskusii o tom, ako si predstavuje svoju profesionálnu budúcnosť a hľadá výzvy pre svoj osobnostný rozvoj.

Na projekte s nami participovali aj spoločnosti Kickresume a slido. Vďaka nim sa podarilo do workshopov vniesť veľkú dávku interaktivity a zábavy. Je skvelé, že na Slovensku existuje veľa firiem, ktoré si uvedomujú, aké dôležité je prinášať do škôl skúsenosti z praxe a projekty tohto typu aktívne podporujú.

Ďakujeme školám, ktoré s nami na workshopoch trávili posledné dni školského roka. Dali nám príležitosť zužitkovať naše dlhoročné skúsenosti z personálnej oblasti a lepšie spoznať mladú generáciu, ktorá bude o pár rokov formovať pracovný trh.  

Pokračujeme. Sme presvedčení, že #softskills treba rozvíjať už v útlom veku, a že prepojenie teórie s praxou je alfou a omegou vzdelávania. Preto ďalšie kolo workshopov spúšťame opäť na jeseň. V ONLINE, a ak sa podarí, tak aj v ONSITE forme.

O všetkom budeme včas informovať. Školám a študentom však radi zodpovieme všetky zvedavé otázky aj teraz. Pýtať sa môžete prostredníctvom mailu workshop@titans.sk.

Späť na všetky príspevky