Trendy v oblasti software development | TITANS freelancers

Trendy v oblasti software development

Čo očakávať od projektov z IT oblasti?

22982
IT freelancerov
v našej databáze
2438
Zrealizovaných
pohovorov
5142
Priemerná
mesačná odmena (EUR)
138150
Dodaných
MANDAY-ov

S vývojom technológií a trhu sa všetci každoročne stretávame s novými výzvami. Pre #freelance developerov je výhodné sledovať aktuálne trendy, aby vedeli reagovať na meniace sa požiadavky klientov. Zaujíma ťa, čo môžeš očakávať od projektov z IT oblasti?

API management platformy

Veľké aplikácie, ktoré používateľovi poskytnú množstvo funkcií, vychádzajú z módy. Namiesto toho narastá záujem o menšie programy, ktoré dokážu efektívne spolupracovať s inými aplikáciami naprieč viacerými systémami. 

Na tento účel slúžia API management platformy, ako napríklad Postman, ktoré ti pomôžu so všetkým od návrhu cez vývoj až po testovanie API. Práve Postman je dnes najpopulárnejšou platformou v tejto oblasti. 17 miliónov používateľov a 500 tisíc spoločností naprieč celým svetom využívajú jej benefity ako dostupnosť na MacOSX, Windows, Android aj iOS či flexibilné a kolaboratívne prostredie.

Komplexné dev platformy

Pri vývoji programov je čo najvyššia efektivita jednou z hlavných priorít. Preto sa pri projektoch z IT oblasti čoraz častejšie stretneš s platformami poskytujúcimi všetko, čo môže developer potrebovať

Na jednom mieste nájdeš nástroje na dizajnovanie, vývoj, testovanie či implementáciu. Príkladom zo sveta hier je GDevelop, no komplexné platformy postupne prenikajú aj do iných oblastí software developmentu.

Liveblocks je ďalšia komplexná dev platforma, ktorá umožňuje členom tímu spolupracovať na projekte v reálnom čase. V rámci jedného programu máš prístup ku všetkému od komunikácie a kreslenia na virtuálnu tabuľu až po spoločné upravovanie zdieľaného súboru s kódom. Tvoja synchronizácia s kolegami tak bude optimalizovaná a efektivita maximalizovaná.

Programy pre skladacie smartfóny

Len nedávno sa na trhu s elektronikou objavili skladacie dotykové mobilné telefóny. Dve obrazovky s veľkou plochou prinášajú nové možnosti nielen spotrebiteľom, ale aj developerom.

Ide napríklad o obrovský potenciál z hľadiska multitaskingu. Na veľkej obrazovke bude manipulácia s viacerými oknami pohodlnejšia a prirodzenejšia. Väčšia konštrukcia zariadenia tiež umožňuje využitie výkonnejších komponentov. Určite sa teda priprav na nové projekty, ktoré budú zamerané na vývoj softvéru určeného špecificky pre tieto zariadenia.

Zhrnutie

Je nemožné s istotou predpovedať, ktoré nástroje a princípy budú dominovať u softvérových vývojárov v najbližších rokoch. S ohľadom na aktuálne trendy však vieme aspoň odhadnúť, na čo sa môžeš ako developer pripraviť. Možno sa niektoré z nich postupne začnú objavovať aj v našom prehľade IT projektov.

Späť na všetky príspevky